Pastato istorija


„Vaidilos“ teatras – ranka pasiekiama prabanga!

„Vaidilos“ teatras – ranka pasiekiama prabanga!

Pastatas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre netoli Gedimino prospekto ir mena gilią savo istoriją. XIX amžiaus pastatas pasižymi išskirtine neogotikine architektūra, būdinga to meto bažnyčių stiliui. Tuo metu A. Jakšto g. stovėjo vos keli namai. Pirmasis šio namo gyventojas buvo šį pastatą suprojektavęs M. Prozorovas su šeima, jam priklausė 14 kambarių, likusios patalpos buvo išnuomotos geležinkeliečių klubui, parduotuvėms ir butams. Vėliau šio istorinio pastato salėje, dabartiniame „Vaidilos“ teatre, vyko inteligentijos susitikimai ir teatro spektakliai, o 1905 m. suvaidintas spektaklis „Amerika Pirtyje”.

II-ojo Pasaulinio karo metu pastatas nukentėjo, tačiau buvo atstatytas. 2015 m. „Vaidilos“ teatras buvo restauruotas ir spalio mėnesį įvyko jo atgimimo vakaras. 

Šiuo metu A. Jakšto 9 pastato grožį supa vidinis kiemelis, netoliese yra įsikūrę prabangūs viešbučiai ir restoranai, Lietuvos Respublikos ministerijos bei kitos svarbios Lietuvos valstybinės institucijos.

Pastatas didžiuojasi išskirtinės istorinės vertės Vaidilos teatro vardo sale, kuri ne vienai šventei, vakarėliui, konferencijai, koncertui ar filmavimui suteikė autentišką foną ir nepamirštamas emocijas. Didele erdve, su pagalbinėmis patalpomis, pasižyminti salė suteikia išskirtines galimybes privatiems renginiams, vestuvėms ir pokyliams, konferencijoms, seminarams, koncertams, madų pristatymams, fotosesijoms bei kitoms iškilmėms.

Įėjus į pastatą jums atsivers galerinės erdvės, kurios puikiai tiks fotografijų, tapybos ir kitų meno kūrinių pristatymams bei eksponavimui.

Realizuokite savo svajones „Vaidilos“ teatre!